Güzel Söz Yazma

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Hepimizin kendimizi kötü hissettiği, içten içe desteklenme ihtiyacı duyduğu anlar olur. Zor bir sınavdan çıktığında okulunun koridorlarını adımlarken duvardaki bir post-it’te birisinin sana vizelerinin iyi geçmesi dileğinde bulunduğunu düşünsene. Kendini çirkin hissettiğin bir an aynaya bakarken kimin yazdığını bilmediğin bir post-it’te birisi sana saçının güzel gözüktüğünü söylüyor. Nasıl hissederdin? İçten içe rahatlamış ve hatta kocaman gülümsemiş. Başkasına böyle hissettirme fikri kulağa nasıl geliyor?

  1. Adım: Post-it’lere başkasından duymayı hayal ettiğin, başkasından duyunca iyi hissedeceğin sözler yaz. Mesela bir şiir, bir şarkı sözü, bir kitap alıntısı ya da sadece içinden gelen hoş bir cümle.
  2. Adım: Bu post-it’leri insanların görebileceği yerlere yapıştır. Bu bir ayna olabilir, insanların bir yerden çıkarken kullandıkları kapı olabilir, okul koridorları olabilir.
  3. Adım: Belki post-it’lerinin altına adımızı yazabilirsin? Böylece daha çok insan bizi görür ve daha fazla insana ulaşmış oluruz.
Güzel Söz Yazma
Başa dön